Dsc05328

Frauenkirche

(Frauenkirche Dresden)

Barokní kostel na náměstí Neumarkt.

Kostel Frauenkirche (česky Kostel naší Paní Marie nebo Mariánský kostel) je asi nejznámější dominantou Drážďan. Po náletech během druhé světové války v únoru 1945 byl kostel zničen a jeho trosky ponechány jako připomínka hrůz války. Po znovusjednocení Německa se přistoupilo k rekonstrukci kostela, která byla dokončena slavnostním znovuvysvěcením v roce 2005.

Barokní kostel Frauenkirche byl postaven v letech 1726-1734 pod vedením George Bähra. Objekt je považován za nejvýznamnější barokní protestantskou církevní stavbu v Německu. Během druhé světové války po bombardování Drážďan v únoru 1945 se kostel Frauenkirche po desítkách hodinách vlivem obrovského žáru zhroutil. Trosky kostela zely v centru Drážďan přes půl století coby válečné memento. V roce 1990 byla založena občanská iniciativa usilující o znovuvýstavbu této barokní perly. Díky její činnosti mohlo být v roce 1994 započato s technologicky velmi náročnou archeologickou rekonstrukcí stavby, která byla završena vysvěcením kostela v Den reformace 30. října 2005.

Clock
OTEVÍRACÍ DOBA
po–pá 10–11:30 h a 13–17:30 h | o víkendech záleží otevírací doba na tom, zda se v kostele konají kulturní akce
Home-address
ADRESA
Neumarkt, 01067, Dresden
Ticket
VSTUPNÉ
prohlídka kostela zdarma resp. dobrovolný příspěvek | při konání kulturních akcí se do kostela dostanete jen s platnou vstupenkou na danou akci | výstup na věž 8 € | děti od 6 do 18 let 5 € | rodinné vstupné 20 €
Information-sign
DALŠÍ INFORMACE
bohuslužby, koncerty
Crutch
BEZBARIÉROVOST
omezený přístup pro tělesně postižené, toaleta pro vozičkáře

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.