Jak je to v Drážďanech s pokutami za špatné parkování?

Když stojíte na zákazu stání či zastavení nebo nemáte zaplaceno dostatečné parkovné, může se Vám v Drážďanech stát, že najdete za stěračem tento lístek.

Drážďanská městská policie (tzv. Ordnungsamt) totiž nevybírá žádné blokové pokuty, které se musí zaplatit přímo na místě. Auta si fotografuje a zaznamenává si poznávací značky. Za stěračem nesprávně zaparkovaného auta pak nechá lísteček s přihlašovacími daty k online-portálu https://knoellchen.dresden.de/. Tam jsou data jeden týden k nahlédnutí a je tam možné pokutu okamžitě uhradit. Pokud to majitel automobilu neučiní, přijde na jeho adresu posléze výzva k vyjádření resp. k zaplacení pokuty. Ta se pohybuje mezi 15 až 30 euro. Lidé, kteří takovou zkušenost udělali, říkají, že zaplacení pokuty online vyjde levněji.

Co se parkování v Německu týče, je třeba také dávat pozor na tabulky s nápisem “werktags 7-18 h”. Jde o informaci, že příslušná značka platí v uvedeném čase od pondělí do soboty. Sobota je totiž v Německu také “Werktag”, což neví ani většina Němců. Na řadě parkovišť je parkování v neděli zdarma, což se dozvíte z informace na parkomatu.

Pokud jde o nepovolené parkování, úplně jiná situace nastává, když auto stojí na místě pro invalidy nebo před požárním vjezdem. Ten bývá zpravidla označen pouze nápisem “Feuerwehrzufahrt”. Z těchto míst se auta většinou odtahují, a to pak vyjde minimálně na sto až dvě stě euro.

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.