Veřejná doprava v Drážďanech a Horním Polabí (oblast integrované dopravy VVO)

Veřejná doprava v Drážďanech a Horním Polabí (oblast integrované dopravy VVO)

V Drážďanech platí několik druhů jízdenek. Čtyřjízdenka (4er-Karte), denní jízdenka (Tageskarte), rodinná denní (Familientageskarte), přeshraniční jízdenka Elbe-Labe (Tageskarte/ Kleingruppenkarte Elbe-Labe). Rovněž existují měsíční a roční síťové jízdenky. Ceny jízdenek se mění každý rok.
Výhodnější než jednotlivá jízda je tzv. čtyřjízdenka (4er-Karte), čili jízdenka na čtyři jízdy. Tu můžete používat i při jízdě přes více zón. V tom případě je třeba označit příslušný počet jízd (např. 2 zóny označit 2 jízdy, jedou-li 2 lidé přes 2 zóny musí na čtyřjízdence označit všechny čtyři jízdy atd.). Pokud chcete jet pouze krátký úsek, tj. max 4 zastávky můžete si koupit jízdenku na 4 krátké jízdy (4er-Karte – Kurzstrecke). Na jízdních řádech jsou ony čtyři (u krátkých zastávek pět) zastávky vždy vyznačeny plnými puntíky u jmen zastávek.
Bezplatně cestují děti do 6 let, skupiny dětí z mateřských škol a těžce zdravotně postižení s průkazem. Děti od 6 do 14 let včetně mohou využívat zlevněné jízdné.
Jízdenka se kupuje ve žlutých automatech dopravního svazu VVO (pozor, automaty vrací jenom kovové drobné) a je platná pro tramvaje, autobusy a s-bahn. Jízdenku je nutno označit datem v tramvajích a autobusech. POZOR: pro vlaky rychlodráhy (S-Bahn) se musí jízdenka označit v modrém cvakátku již na nástupišti!
DŮLEŽITÉ: V Drážďanech často tramvaje zastavují pouze na znamení. Před danou zastávkou stiskněte barevné tlačítko H ve voze. Nízko umístěné tlačítko s invalidním vozíkem slouží k trvalému otevření dveří, tak aby se dveře nezavřely samy automaticky. Po stlačení tlačítka se symbolem vozíku musí dveře zavřít řidič tramvaje.

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.