Saska-paroplavba

Saská paroplavba

(Sächsische Dampfschifffahrt)

Nejstarší flotila historických parníků na světě.

Se svými devíti historickými kolesovými parníky starými 80–130 let představuje Saská paroplavební společnost nejstarší a největší flotilu historických parníků na světě. Kolesové parníky pocházející z 19. století jsou klasifikované jako technické památky. Dodnes pravidelně plují po řece Labi na trase mezi Míšní a Bad Schandau. Lze si je také rezervovat pro charterové výlety.

Během hlavní sezóny, tj. od začátku května zhruba do poloviny října se z Drážďan můžete vydat buď po proudu Labe směrem Míšeň (Meissen) podél tzv. Saské vinařské cesty »Sächsische Weinstraße« nebo proti proudu směrem Bad Schandau do Saského Švýcarska, německy »Sächsische Schweiz«. Kdo si chce Drážďany prohlédnout z paluby, ten se můžete vypravit na tzv. »Stadtfahrt zu Wasser«, tj. hodinu a půl dlouhou okružní plavbu s historickou kulisou města Drážďan pod pěti drážďanskými mosty až do čtvrti Loschwitz. Plavba »Schlösserfahrt« vede ještě o něco dále, až k nádhernému zámku Pillnitz.

Clock
OTEVÍRACÍ DOBA
lze zakoupit online, nebo PO-ST, SO 9:00-16:30, ČT, NE 9:00-19:00 www.saechsische-dampfschifffahrt.de
Home-address
ADRESA
kotviště Terrassenufer, pod promenádou Brühlsche Terrasse, Dresden
Ticket
VSTUPNÉ
dle vybrané trasy , rozděleno na pásma
Information-sign
DALŠÍ INFORMACE
kompletní plavební řád platný pro aktuální sezónu najdete jako soubor pdf na adresewww.saechsische-dampfschifffahrt.de/fahrplan

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.