Pevnost-koenigstein-drazdany

Pevnost Königstein

(Festung Königstein)

Nádherný výhled z hradeb na Saské Švýcarso.

Více jak 400 let stará horská pevnost Königstein uprostřed bizarní krajiny Saského Švýcarska je jedinečným příkladem evropské pevnostní architektury. Díky okouzlující přírodě a četným kulturním památkám patří mezi nejoblíbenější výletní místa v Sasku. Pohodlné dobytí pevnosti usnadňují dva výtahy a parkoviště v blízkosti pevnosti.

Na skalní plošině ve výši 247 metrů nad řekou Labe se nachází více než 50 impozantních vojenských staveb z dob renesance, baroka a 19. století, ale i rozsáhlý park, který z „pevnosti“ činí příjemné místo k pobytu. Na ploše o rozloze téměř 13 fotbalových hřišť naleznete např. nejstarší dochovaná kasárna v Německu (1589/90), první posádkový kostel v Sasku (1676) a nejhlubší studnu v Sasku, hlubokou 152,5 metru.

Patrně nejstarší písemná zmínka o hradě na místě dnešní pevnosti pochází z roku 1233. V listině českého krále Václava I. je uváděn jistý „purkrabí Gebhard ze Steinu“. Středověký hrad Königstein patřil k Českému království až do Chebské smlouvy z roku 1459.

FANTASTICKÝ VÝHLED: Podél pevnostní zdi vede panoramatická stezka, dlouhá 1,7 km, s nádherným výhledem na Saské Švýcarsko, Východní Krušné hory a Drážďany.

Clock
OTEVÍRACÍ DOBA
duben – říjen PO–NE 9.00–18.00 | listopad – březen PO–NE 9.00–17.00
Home-address
ADRESA
Festung Königstein, 01824, Königstein
Ticket
VSTUPNÉ
15€ / 12€ | do 6 let zdarma ( listopad a prosinec snížené vstupné 13€ / 10€
Information-sign
DALŠÍ INFORMACE
audioprůvodce 3 € (česky), dětský audioguide (česky, anglicky), texty k výstavám (česky, anglicky), prohlídky v češtině na objednávku
Crutch
BEZBARIÉROVOST
Königstein nabízí také hendikepovaným lidem dobré podmínky k příjemnému pobytu na pevnostiwww.festung-koenigstein.de/cs/bezbarierovost.html

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.