Cropped-drazdany-favicon.jpg

Kostel Kreuzkirche

(Kreuzkirche Dresden)

Výhled z 92 metrů vysoké věže.

Kostel Svatého Kříže “Kreuzkirche” stojí v jihovýchodním rohu náměstí Altmarkt. Byl vybudován v letech 1765–1792 ve stylu pozdního baroka a raného klasicismu na místě tří předešlých staveb. Představuje největší kostel a koncertní prostor ve městě.

Z 92metrové věže tohoto evangelického kostela uvidíte Drážďany jak na dlani. Vchod na věž je v interiéru kostela, kde se také kupují vstupenky. Výstup je vcelku fyzicky náročný. Odměnou za tento výkon ale bude nádherný výhled. Věž kostela měla při bombardování Drážďan v únoru 1945 jako jedna z mála památek štěstí a zůstala zachována. Kostel byl zničen, znovu vystavěn a vysvěcen v roce 1955. Jeho vnitřní výzdoba však zůstala velmi strohá.

Kostel je domovem církevního chlapeckého pěveckého sboru Dresdner Kreuzchor. O sobotách v 18 h (v zimě v 17 h) se zde konají nešpory s tímto sborem nebo jiným tělesem. Během vánočního trhu Štrýclmarkt na sousedícím náměstí Altmarkt se v kostele koná řada adventních koncertů.

Clock
OTEVÍRACÍ DOBA
prohlídky po-pá 10-18 h | so 10-15 h | ne 10-18 h | při zkouškách pěveckého sboru zavřeno, aktuální otvírací dobu si ověřte na vývěsní tabuli před kostelem
Home-address
ADRESA
An der Kreuzkirche 6, 01067 Dresden | jihovýchodní roh náměstí Altmarkt
Ticket
VSTUPNÉ
na věž: 3 €/ 2 €, děti do 14 let 1 €, rodinné vstupné 5 €
Information-sign
DALŠÍ INFORMACE
komentované prohlídky vždy po nedělní bohoslužbě (v němčině)
Crutch
BEZBARIÉROVOST
omezený přístup pro vozíčkáře

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.