3 zajímavosti o Drážďanech, které vás překvapí

Znáte Drážďany tak dobře, jak jste si mysleli?

Drážďany už většina z nás navšítvila. Ale existují určité zajímavosti a fakta o tomto městě, která mohou překvapit i ty, kteří si o Drážďanech myslí, že vědí vše. Zde jsou tři z nich:

1. Město mostů: Drážďany mají více mostů než Benátky

Když si lidé představují město mostů, pravděpodobně se jim vybaví Benátky. Ale málokdo ví, že Drážďany mají více mostů než slavné italské město. Drážďany leží na březích řeky Labe a mají více než 30 mostů, které spojují obě strany řeky a propojují různé části města. Tyto mosty zahrnují nejen klasické kamenné mosty, ale také moderní konstrukce.

2. Nejstarší známý drážďanský kulinářský poklad: Drážďanská štola

Drážďanská štola je tradiční německý vánoční dezert, který má více než 600 let dlouhou historii. Tento sladký koláč obsahuje sušené ovoce, ořechy a mnoho dalších ingrediencí, a je obložený cukrem a moučkovým cukrem, aby připomínal zasněžený vrchol hory. Každý rok se v Drážďanech koná slavný vánoční trh Striezelmarkt, kde je možné tuto tradiční pochoutku ochutnat.

3. Město památek: více než v Paříži

Mnoho lidí neví, že Drážďany jsou domovem více historických památek než má slavná Paříž. Město je známé svou bohatou architekturou a historií, navštívit zde můžete například barokní Zwinger, gotický kostel Frauenkirche a mnoho dalších památek. Tato historická bohatství tvoří jedinečnou kulisu pro návštěvu tohoto města.

Sdílejte na:

Napiště co hledáte, vyberte si z doporučených výsledků,
případně stiskněte klávesu Enter pro zobrazení všech výsledků.